UWAGA!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
ogłasza rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące
zwrotów i udostępniania zbiorów

Biblioteka Narodowa, zgodnie z ust. 11b rozporządzenia, rekomenduje udostępnianie zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie może odbyć się:
- przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich.

Procedura może wyglądać następująco:

• czytelnik zamawia książki poprzez katalog on-line Mak+, telefonicznie, e-mailowo wybrane publikacje,
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
  • o omówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją np. na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty,
  • w wyżej wymienionym reżimie może być realizowana usługa „Książka na telefon”.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży:
tel. 48 3412255 Biblioteka dla dorosłych
48 3412254 Biblioteka dziecięca